Menu
پروکسی چیست

پروکسی به معنای “وکیل” و “به نیابت کسی کاری انجام دادن” است. در دنیای اینترنت، پروکسی، کامپیوتری است که به سایر کامپیوترها اجازه میدهد، تا از طریق آن با مقصدشان یک ارتباط غیر مستقیم برقرار کنند.

مثال: فرض کنید شما در یک اداره کار میکنید. هر اتاق این اداره یک خط تلفن دارد که به تلفنخانه مرکزی اداره وصل است. حال اگر شما بخواهید از اداره به منزلتان زنگ بزنید لازم است یک شماره (مثلا ٩) را بگیرید. بعد از تلفنچی اداره بخواهید که شماره تلفن منزلتان را گرفته و به شما وصل کند. نقش تلفنخانه و تلفنچی در این مثال دقیقا مانند نقش پروکسی در اینترنت است. وقتی کامپیوتری از طریق پروکسی به اینترنت وصل است و میخواهد به یک فایل دسترسی پیدا کند، ابتدا درخواستش را به پروکسی میفرستد. سپس پروکسی به کامپیوتر مقصد متصل می شود و فایل درخواستی را دریافت میکند. بعد آن را برای کامپیوتر درخواست کننده ارسال می کند.

شکل  بالا ارتباط مستقیم بین کامپیوترهای سرویس دهنده و سرویس گیرنده را نمایش میدهد. همانطور که می بینید عملا هیچ ارتباط مستقیمی بین کامپیوتر سرویس دهنده و کامپیوتر سرویس گیرنده وجود ندارد. پروکسی در اینجا به عنوان یک واسطه عمل میکند. بنابراین، عملا هیچ ارتباط مستقیمی بین کامپیوترهای سرویس دهنده و سرویس گیرنده وجود ندارد.

دلایل استفاده از پروکسی چیست :

● بالا بردن امنیت شبکه:

پروکسی ها برای بالاتر بردن کیفیت خدمات امنیت شبکه های کامپیوتری کاربرد دارند. همچنین پروکسی ها برای حفاظت کاربران در برابر هکرها کاربرد دارد. در این حالت به جای این که تک تک کاربران مستقیما به اینترنت متصل شوند، همگی از طریق یک پروکسی به اینترنت وصل میشوند. به این ترتیب مدیر شبکه می تواند با نصب فایروال و سایر نرم افزارهای امنیتی و با نظارت بر پروکسی از کل شبکه تحت مدیریتش محافظت کند.

● اعمال محدودیت برای کاربران

گاهی علت استفاده مدیران شبکه از پروکسی، اعمال محدودیت بر کاربران است. البته توجه کنید که اعمال محدودیت، صرفا به معنی فیلترینگ یا سانسور نیست بلکه ممکن است مدیر شبکه فقط استفاده از برخی نرم افزارها (مانند چت) را برای کاربرانش ممنوع نماید.

● کش کردن(Caching)

یکی از کاربردهای مهم پروکسی انجام کش است. کش یک نسخه بایگانی از محتویات اینترنت بر روی پروکسی است. فرض کنید در شبکه ای که از پروکسی استفاده میکند چند صد کاربر وجود دارد. حال یکی از این کاربران، قصد دارد که اخبار سایت آزما  را بخواند، لذا درخواستی را به پروکسی ارسال می کند. و پروکسی نیز صفحه مورد نظر را از سایت آزما  گرفته و برایش ارسال میکند. در اینجا پروکسی میتواند یک نسخه از این صفحه را بر روی هارد دیسکش ذخیره کند.

و اگر کاربر دیگری تقاضای بازدید همین صفحه را بکند، نیازی نیست که پروکسی مجددا به سایت آزما مراجعه کند؛ بلکه خیلی راحت نسخه ای که روی هارد دیسکش ذخیره شده را برای وی میفرستد. با انجام این کار، هم به سرعت و کارایی شبکه اضافه میشود، و هم از ترافیک و بار شبکه کاسته میگردد. البته انجام عمل کش، الگوریتم پیچیده ای دارد و پروکسی باید به نحوی این کار را انجام دهد تا از ارسال اطلاعات تاریخ گذشته اجتناب شود.    

vpn چیست

● حفظ هویت

علت استفاده بعضی کاربران از پروکسی، مخفی ماندن و شناسایی نشدن است. زیرا از دید کامپیوتر میزبان، آن کسی که تقاضای اطلاعات کرده کاربر نیست و پروکسی است. البته هر کس برای مخفی کاری دلایل خاص خود را دارد. ممکن است شما یک شخص معروف باشید و نخواهید کسی بفهمد که شما از چه سایتهایی بازدید کرده اید. حالت دیگر این است که یک هکر بخواهد به یک سیستم نفوذ کند و هیچ ردپایی از خود بجا نگذارد.

توجه داشته باشید که همه پروکسی ها برای مخفی کاری مناسب نیستند.

از این نظر به دو دسته ناشناس(Anonymous) و غیر ناشناس(Non Anonymous) تقسیم میشوند. پروکسی های ناشناس، هویت فردی که از آنها استفاده میکند را حفظ می کنند. این در حالی است که پروکسی های غیر ناشناس هویت آدرس کاربرشان را به کامپیوتر هدف اطلاع میدهند.

● تحت نظر گرفتن و سرقت اطلاعات

به مثالی که در اول این بحث آورده شد برگردید. همواره برای تلفنچی اداره این امکان وجود دارد که به مکالمات شما گوش دهد و از کارتان سر درآورد.

عین همین مسئله برای پروکسی صادق است. گاهی یک سازمان امنیتی یا یک نهاد دولتی اقدام به ایجاد پروکسی عمومی میکند. و سعی میکند با تحت نظر قرار دادن کسانی که از پروکسی آنها استفاده میکنند، اقدام به شناسایی هکرها و خرابکاران کند.

گاهی نیز این هکرها و دزدان اینترنتی اقدام به ایجاد پروکسی میکنند. این افراد قصدشان این است تا با زیر نظر گرفتن کاربران، اطلاعات مهم آنها مثل شماره کارت اعتباری و پسوردها را سرقت کنند.

● آدرس پروکسی

آدرس پروکسی که قصد استفاده از آن را دارید نباید در لیست سیاه مخابرات باشد وگرنه کار نخواهد کرد. عملا این امکان برای سانسور کنندگان وجود ندارد که آدرس تمام پروکسی ها را در لیست سیاهشان قرار دهند؛ چون هر روزه هزاران پروکسی شروع به کار میکنند و صدها عدد نیز از ارائه سرویس باز می مانند.

کنترل و شناسایی همه پروکسی ها برای سانسور کنندگان کاری غیر ممکن است.

● پروکسی عمومی

بسیاری از پروکسی ها توسط سازمانها و مؤسسات و برای ارائه خدمت به کاربران خودشان ایجاد شده اند. این دسته از پروکسی ها از ارائه سرویس به شما امتناع خواهند کرد.

برای استفاده از گروهی دیگر از پروکسی ها ممکن است نیاز به پسورد داشته باشید. برای این که بتوانید از آنها استفاده کنید باید مشترکشان شوید و آبونمان بپردازید. خوب، اگر قصد پول خرج کردن ندارید، تنها گزینه باقیمانده برایتان پروکسی های عمومی و پروکسی های حفاظت نشده هستند.

پروکسی های حفاظت نشده در اصل متعلق به مؤسسات و سازمانها هستند و برای استفاده داخلی خودشان طراحی شده اند ولی به علت ضعف در مدیریت و پیکربندی، به افراد خارج از آن سازمان نیز سرویس میدهند.

بدیهی است که عمر این پروکسی ها بسیار کوتاه بوده و به محض این که صاحبان پروکسی به سوء استفاده از پروکسیشان پی ببرند آن را خواهند بست.

پروکسی عمومی(Public Proxy) به پروکسی میگویند که برای استفاده رایگان عموم کاربران اینترنت طراحی شده است. عملا چنین پروکسی وجود ندارد؛ چرا که ایجاد و نگهداری یک پروکسی هزینه بالایی برای صاحب آن دارد. و در مقابل هیچ منفعتی هم برای او به همراه ندارد (البته بجز وب پروکسی ها).

بنابراین نسبت به پروکسی های عمومی به دیده احتیاط نگاه کنید، زیرا ممکن است متعلق به سازمانهای جاسوسی یا دزدان اینترنتی باشد. البته گاهی چنین پروکسی هایی از طرف سازمانهای مبارزه با سانسور هم راه اندازی می شوند.

ویژگی های پروکسی

ویژگی اول

با استفاده از Proxy Server می توان از اکثر پروتکلهای موجود در شبکه های محلی در محدوده نرم افزارهای کاربردی در شبکه های LAN مرتبط با اینترنت استفاده کرد.

Proxy Server پروتکلهای پر کاربرد شبکه های محلی مانند IPX/SPX (مورد استفاده در شبکه های ناول) ، NETBEUI (مورد استفاده در شبکه هایLAN با تعداد کاربران کم) و TCP/IP (مورد استفاده در شبکه های Intranet) را پشتیبانی می کند.

به این ترتیب برای اینکه بتوان از یک نرم افزار کاربردی شبکه LAN که مثلا” با پروتکل IPX/SPX روی ناول نوشته شده، روی اینترنت استفاده کرد؛ نیازی نیست که قسمتهای مربوط به ارتباط با شبکه که ازFunction Call های API استفاده کرده را به Function Call های TCP/IP تغییر داد.

بلکه Proxy Server خود این تغییرات را انجام داده و می توان به راحتی از نرم افزاری که تاکنون تحت یک شبکه LAN با ناول کار می کرده، در شبکه ای که مستقیما” به اینترنت متصل است، استفاده کرد.

همین ویژگی درباره سرویسهای اینترنت مانند, FTP , Telnet , Gopher , IRC RealAudio , Pop3 و . . . وجود دارد. به این معنا که هنگام پیاده سازی برنامه با یک سرویس یا پروتکل خاص، محدودیتی نبوده و کدی در برنامه برای ایجاد هماهنگی نوشته نمی شود.

ویژگی دوم

با Cache کردن اطلاعاتی که بیشتر استفاده می شوند و با بروز نگاه داشتن آنها، قابلیت سرویسهای اینترنت نمایان تر شده و مقدار قابل توجهی در پهنای باند ارتباطی صرفه جویی می گردد.

ویژگی سوم

Proxy Server امکانات ویژه ای برای ایجاد امنیت در شبکه دارد. معمولا” در شبکه ها دو دسته امنیت اطلاعاتی مد نظر است. یکی آنکه همه کاربران شبکه نتوانند از همه سایتها استفاده کنند و دیگر آنکه هر کسی نتواند از روی اینترنت به اطلاعات شبکه دسترسی پیدا کند.

با استفاده ازProxy Server نیازی نیست که هر Client بطور مستقیم به اینترنت وصل شود، در ضمن از دسترسی غیرمجاز به شبکه داخلی جلوگیری می شود. همچنین می توان با استفاده از (SSL (Secure Sockets Layers امکان رمز کردن داده ها را نیز فراهم آورد.

ویژگی چهارم

Proxy Server بعنوان نرم افزاری که می تواند با سیستم عامل شما مجتمع شود و همچنین در صورت خرید سرور مجازی ( VPS ) با (IIS (Internet Information Server نیز سازگار باشد، استفاده می گردد.

خدمات Proxy Server

Proxy Server سه سرویس در اختیار کاربران خود قرار می دهد:

۱ – Web Proxy Service : 

این سرویس برای Web Publishing یا همان ایجاد Web Site های مختلف درشبکه LAN مفید است. برای این منظور قابلیت مهم Reverse Proxing کاربرد دارد. Reverse Proxing امکان شبیه سازی محیط اینترنت درمحیط داخل است.

به این ترتیب فرد بدون ایجاد ارتباط فیزیکی با اینترنت می تواند برنامه خود را همچنان که در محیط اینترنت عمل خواهد کرد، تست کرده و مورد استفاده قرار دهد. این قابلیت در بالا بردن سرعت و کاهش هزینه تولید نرم افزارهای کاربردی تحت اینترنت موثر است.

۲ – Winsock Proxy Service : 

منظور، امکان استفاده از API Callهای Winsock در Windows است. در Windows ، Function Call های مورد استفاده در سرویسهای اینترنت مانند Telnet ، FTP ، Gopher و . . . ، تحت عنوان Winsock Protocolss معرفی شده اند.

در حقیقت برای استفاده از این سرویسها در نرم افزارهای کاربردی نیازی نیست که برنامه نویس چگونگی استفاده از این سرویسها را پیش بینی کند.

۳ – Socks Proxy Service : 

این سرویس، سرویس Socks 4.3a را پشتیبانی می کند. که در واقع زیر مجموعه ای از Winsock می باشد و امکان استفاده از Http 1.02 و بالاتر را فراهم می کند. به این ترتیب می توان در طراحی Website خارج از Firewall ، Securityy ایجاد کرد.

معیارهای موثر در انتخابProxy Server

سخت افزار مورد نیاز

برای هر چه بهتر شدن توانمندیهای Proxy Server ، باید سخت افزار آن توانایی تحمل بار مورد انتظار را داشته باشد.

نوع رسانه فیزیکی برای ارتباط با اینترنت

راه حلهای مختلفی برای اتصال به شبکه اینترنت وجود دارد. ساده ترین راه، استفاده از مودم و خطوط آنالوگ است.

راه دیگر استفاده از ISDN و خطوط دیجیتال است که هم احتیاج به تبدیل اطلاعات از آنالوگ به دیجیتال و برعکس در ارسال و دریافت اطلاعات ندارد و هم از سرعت بالاتری برخوردار است.

روش دیگر استفاده از خط های E1 با ظرفیت انتقال ۲ مگابایت است.

هزینه ارتباط با اینترنت

دو عامل موثر در هزینه اتصال به اینترنت، پهنای باند است. هر چه مرورگرهای اینترنتی بیشتر و زمان استفاده بیشتر، هزینه بالاتر خواهد بود.

با توجه به اینکه Proxy Server می تواند با Caching اطلاعات این موارد را بهبود بخشد، بررسی این عامل می تواند در تعیین تعداد Proxy های مورد استفاده موثر باشد.

نوع و نحوه مدیریت سایت

این عامل نیز در تعیین تعداد Proxy ها موثر است. مثلا” اگر در شبکه ای مشکل راهبری وجود داشته باشد، با اضافه کردن تعداد Proxyها، مشکل راهبری نیز بیشتر خواهد شد.

پروتکل های مورد استفاده

Proxy Server ها معمولا” از پروتکلهای TCP/IP و یا IPX/SPX برای ارتباط با Client ها استفاده می کنند . بنابراین برای استفاده از Proxy باید یکی از این پروتکل ها را در شبکه استفاده کرد.

* پیشنهاد می شود در شبکه های کوچک با توجه به تعداد کاربرها Proxy Server و Web Server روی یک کامپیوتر تعبیه شوند و در شبکه های متوسط یا بزرگ تعداد serverProxy ها بیش از یکی باشد *

انواع Proxy

تعدادی از انواع Proxy Server ها به قرار ذیل می باشند:

cache Proxy : جهتcaching اطلاعات.

web Proxy : جهت جلوگیری از نفوذHacker ها و هم چنین تغییر فرمتwebpageها.

Access control Proxy : جهت ضبط اطلاعات و عملکرد کاربران در شبکه های محلی.

Anonymizing Proxy : جهت مخفی نگه داشتن اطلاعات کاربر متقاضی اطلاعات.

Hostile Proxy : معمولا توسط نفوذگران به صورت یک نرم افزار در سرور نصب می شود تا نسبت به شنود کلیه فعالیت های کاربران برای نصب کننده آن اقدام کند.

Transparent Proxy : بهProxy هایی گفته می شود که از دیدuser در شبکه وجود ندارد ، در حالی که وجود داشته و نسبت به انجام اعمال محول شده اقدام می کند.

فیلتر شکن چیست

نحوه کار Proxy

همان طور که از تعریف انواع Proxy ها می توانید حدس بزنید، فیلتر شکن ها در واقع نوعی Anonymizing Proxy هستند که اطلاعات مورد نظر شما را از چشم فیلتر به دور نگه می دارند.

هنگامی که در محل آدرس مرورگر خود، آدرس سایتی را وارد می کنید و یا در قسمت search یک موتور جستجو، کلمه ای را تایپ می کنید، این در خواست تبدیل به یک packet می شود. و این درخواست برای ارسال به سمت ISP و از آنجا به سمت سرور اصلی مورد نظر شما آماده می شود.

هم چنین پس از رسیدن packet به دست ISP تان، سرور فیلترینگ موجود در ISP با خواندن محتویات آن، از قصد و منظور شما مطلع شده و اجازه و یا عدم اجازه عبور را صادر می کند.

هنگامی که به طور عادی نسبت به وارد کردن کلمه و یا سایتی که فیلتر شده است اقدام می کنید، سرور فیلتر متوجه غیر مجاز بودن درخواست شما شده و پیغام Access Denied را برای شما ارسال می کند.

اما اگر از یک سرور Proxy استفاده کنید، موارد زیر اتفاق می افتد:

 • ابتدا شما درAddress Bar مرورگر ،آدرس Proxy Server مورد نظرتان را وارد می کنید.
 • Home Page سرور Proxy ظاهر شده و از شما می خواهد که آدرس واقعی مورد نظرتان را وارد کنید.
 • با وارد کردن آدرس مورد نظر درProxy ، کلمات واردشده از حالت معمول به حالت کد شده تبدیل شده و به سمت سرور Proxy ارسال می شود.
 • سرور Proxy که شما به آن وصل شده اید ،با بازیابی اطلاعات کد شده ،متوجه می شود که با کدام سرور کاردارید.
 • تقاضای شما از طریق Proxy برای سرور مورد نظرتان ارسال می شود.
 • اطلاعات مورد نظر شما از سرور اصلی به سمت Proxy ارسال می شود.
 • سرور پروکسی اطلاعات دریافتی را کد کرده و برای شما ارسال می کند.
 • و به این ترتیب چه در مسیر رفت ( ارسال تقاضا ) و چه در مسیر برگشت (دریافت اطلاعات) ،فیلتر موجوددر ISP متوجه نخواهد شد که شما تقاضای دریافت چه اطلاعاتی را کرده اید.

اما با همه این تفاصیل باید گفت راه مقابله با بدی های موجود در اینترنت ،فیلتر آنها به نحو موجود نیست ،چرا که به راحتی می توان هر فیلتر شکنی را دور زد. راه حل عملی و منطقی این معضل ، واکسینه کردن مردم در مقابل این بدی هاست. به عبارت دیگر اگر بتوانیم مردم را از مزایا و معایب مطالب ،اطلاعات و اتفاقات اطراف خود مطلع سازیم ،آنگاه نیازی به مراقبت دائم از آنها نیست.

مشکلات و تهدیدهای پروکسی چیست ؟

وقتی شما به یک وب پراکسی ناشناخته وصل میشوید، عملا اطلاعات شخصی اعم از UserName , Password و یا حتی شماره کارت اعتباری خود را در اختیار آن قرار میدهید تا این اطلاعات را به عنوان واسطه به محل مورد نظر شما برساند. این وسط وب پراکسی هر کاری را می تواند انجام دهد! میتواند درخواستهای شما را Sniff کند و یا از اطلاعات فرستاده شده کپی بگیرد. هویت شما را شناسایی کند و یا اینکه اقدام به سرقت هویت Identity Theft بکند.

این موضوعات هنوز در ایران زیاد جدی گرفته نمی شوند. و علتش نبود آشنایی کامل با خطراتی هست که ممکن است ما را تهدید کند و همچنین اینکه این خطرات هنوز در کشورما فراگیر نشده اند راه جلوگیری از سرقت اطلاعات این است که به پراکسی سروری متصل شوید که از SSL برای ایجاد ارتباط امن استفاده میکند یا اینکه از راهکارهایی همچون IPSec استفاده کنید. با اینکار اگر پراکسی SSL همان چیزی هست که باعث میشود  وقتی آدرس یک سایت فیلتر شده را با HTTPS بزنید بتوانید وارد ان شوید و IPSec هم برای امن کردن ارتباطات مبتنی بر IP به کار می رود.

چه زمانی نباید از Proxy Server استفاده کرد؟

جواب به این سؤال ساده است. پروکسی سرور اطلاعات و ترافیک شما را رمزگذاری یا کدگذاری نمی‌کند و به همین خاطر یک هکر نسبتاً حرفه‌ای، با استفاده از ابزارهای مناسب این‌ کار به‌ سادگی می‌تواند شما را هک کند و به اطلاعات شما دست پیدا کند. بنابراین، پروکسی سرورها برای انجام کارهای خیلی حساس پیشنهاد نمی‌شوند و به همین خاطر هم پروکسی سرور معمولاً ارزان‌تر از وی‌پی‌ان‌ هستند.  

مورد دیگر در مورد پروکسی سرور، نحوه کانکشن آن است. این کانکشن، مبتنی بر ارتباط میان دو نرم‌افزار کانفیگ شده است. پس در واقع نمی‌توانید کل اینترنت خود و یا کامپیوتر خود را به پروکسی سرور متصل کنید.

بلکه به طور مثال، صرفاً مرورگر شما است که از طریق پروکسی به اینترنت متصل می‌شود و سایر بخش‌های سیستم‌‌تان به شکل عادی (بدون فیلتر) کانکشن برقرار می‌سازند (مثلاً اگر از نرم‌افزار مدیریت ایمیل Thunderbird استفاده کنید، این نرم‌افزار به طور مستقیم به اینترنت متصل خواهد شد.)

چه زمانی می توان از Proxy Server استفاده کرد؟

به طور کلی، پیشنهاد می‌شود، زمانی که بدنبال رفع محدودیت های اعمال شده هستید، از پروکسی سرور استفاده کنید. البته از پروکسی‌ها برای دور زدن محدودیت‌های مبتنی بر IP هم می‌توانید استفاده کنید. پروکسی سرورها در قالب‌ نسخه‌های رایگان و نسخه‌های حرفه‌ای‌تر که غالباً پولی هستند- در دسترس می‌باشند.

کاربرد VPN چیست؟

قبل از آنکه تفاوت‌های وی پی ان با پراکسی را بیان کنیم، اجازه دهید به شباهت‌های این دو سرویس اشاره‌ای داشته باشیم. همانند پروکسی، وی‌پی‌ان هم باعث می‌شود که اتصال شما از یک نقطهٔ دیگر به نظر رسد. پس وی پی ان به رفع محدودیت‌های منطقه‌ای و محدودیت‌های اعمال شده مبتنی بر ISP کمک می کند.

اما تفاوت اصلی وی‌پی‌ان با پروکسی سرور از آنجا ناشی می‌شود که وی‌پی‌ان ۱۰۰٪ ترافیک اینترنت سیستم شما را از سرورهای خود عبور می‌دهد؛ در واقع، اصطلاحاً Local ISP شما را برای همهٔ نرم‌افزارها تغییر می‌دهد. برخلاف پروکسی سرور، وی‌پی‌ان‌ به شما این امکان را می‌دهد تا مواردی از جمله گشت‌و‌گذار در اینترنت، ایمیل‌ها، دانلود‌ها و غیره را از طریق یک IP به غیر از IP حقیقی خود انجام دهید.

ما در گروه آزما، ۵ پلن پرفروش سرور مجازی داریم.

تفاوت‌های وی پی ان و پروکسی چیست ؟

بدون شک، می‌دانید که وی‌ پی‌ ان‌ و پروکسی‌ برای حفظ حریم‌ شخصی، امنیت و پنهان کردن هویت شما در دنیای مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در یک تعریف کلی، وی‌پی‌ان و پروکسی‌ شما را به یک کامپیوتر ریموت (راه دور) متصل می‌کند؛ اما قطعاً وی‌پی‌ان‌ و پروکسی‌ تفاوت‌هایی هم دارند.

همه روزه خطرات زیادی امنیت و حریم‌ شخصی ما را در دنیای مجازی تهدید می‌کنند (البته سناریوها و شرایط مختلف، تعاریف متفاوتی از سطح امنیت دارا می‌باشند.) در برخی موارد، تنها با استفاده از یک پروکسی سرور می‌توان این خطرات را دور کرد، اما از طرف دیگر، کارهای حساس‌تری وجود دارند که متعاقباً ابزار امنیتی پیشرفته‌تری نیاز دارند.

چه زمانی باید از VPN استفاده کنیم؟

اگر از نظر امنیتی بخواهیم صحبت کنیم، وی‌پی‌ان‌ ۱۰۰٪ ترافیک شما را کدگذاری کرده و به سرورهای خود متصل می‌کند و به دلیل قابلیت‌های بیشتر، سرویس‌های وی‌پی‌ان‌ کمی از پروکسی سرورها گران‌تر هستند اما در عین حال، ایمن‌تر هم می‌باشند و مناسب کاربرانی است که روی قضایایی از این دست، وسواس دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استفاده از خدمات گروه ارتباطات فرهنگ آزما، شامل: میزبانی سرور (کولوکیشننرم افزار حسابداری آزما بیلان، با شماره ۸۱۵۷۱-۰۲۱ تماس حاصل بفرمایید.

۵ نظر

 • فاران گفت:

  خیلی مطالبتون عالی بود. خسته نباشید.

 • ناشناس گفت:

  مطلب خوبی بود اما شما بالاخره تقاوت این دو را بیان نکردید!!!! فقط گفتید این دو تفاوتهایی دارند… تفاوت اصلی پراکسی و VPN در سرعت آنهاست و VPN سریعتر است.

 • bahar گفت:

  سلام.دمت گرم خدایی.من یه مشکل دارم که هرکاری میکنم برطرف نمیشه/اونم اینه که تو یه سایت معتبر عضو شدم و کد ارجاعی که بهم داده واسه معرفی افراد جدید رو خودم با اکانت هایی که ساختم واردمیکنم که زودتر به هدفم برسم.ولی بعد از ثبت هر اکانت واسه بار دوم که میخوام وارد شم ازم قبول نمیکنه و پیغام شما به دلیل داشتن چندین حساب تخلف کردین میاد و اکانتم منفی میشه…هر اکانتمم یه دومین خاص داره ولی نمیدونم چجور منفی میخوره.و اینکه با فیلترشکن هم وارد میشم.ایا هر اکانتی که وارد میکنم تو اون سایت داده ای که از من ثبت میکنه ip سرورم هس که سری بعد وارد میشم یه ip دیگه هست و منفی میخورم..؟ لطفا جوابمو بدین و راهنماییم کنید..سپاس استاد

 • حسین گفت:

  سلام . میشه با استفاده از پروکسی از سمت سرور از راه دور به کامپیوتر درخواست فرستاد؟؟

نظرتان را بگویید